Deri tani, akuzat që unë kam parë dhe dëgjuar në lidhje me përfshirjen e qeverisë së Ramës në trafikimin e marihuanës nuk janë aq bindëse, sa ato të shërbimeve inteligjente që unë kam shqyrtuar në lidhje me përfshirjen e qeverive Berisha dhe Nano në trafikimin e heroinës. Dua të theksoj se kjo ndodhte kur Lulzim Basha shërbente si ministër i Jashtëm i Shqipërisë dhe kur një shqiptar që punonte në zyrat diplomatike të Shqipërisë në Itali, i cili kishte lidhje me Shkelzim Berishën, është arrestuar me sasi të mëdha të heroinës.

-- Bledi Mane --
Gjyshi ta hallakati vëmendjen nga libri yt i parë e nuk na la ta lexonim e të jepnim ndonjë mendim por na tërhoqi në rrjedhën e psiqikës së tij të tërbuar. Tani si deputet i thjeshtë, i dashuruar me mikrofonin që ia jep Ilir Meta vend e pa vend, e shtrëngon në dorë, e afron tek buzët e tij të holla të thara e porsi aktoret porno të dala nga tregu, kërkon të joshë audiencën tashmë të përgjysmuar në numër.

--Nga Habjon Hasani--
Nëse për çdo qytetar normal në këtë vend trazirat dhe destabilizimi janë një ëndërr e çmendur, për Berishën janë plan-pune, janë gjëja që di të bëjë më mirë. Ndaj dhe të gjithë ata që i quajnë spekulime të dhënat për trazira në mitingjet e tij, duhet të mbajnë parasysh se janë duke i dhënë një luks të tepërt Berishës duke e nënvleftësuar në pikën e tij më të fortë: dhunën

-- Nga Dimitris Epikouris --

Ngërçi ekonomik në Greqi i cili kërcënon të veprojë si një fuqi lokomotivë që do të shtrëngojë shumicën e vendeve të Evropës jugore të dalin nga euro-zona, ka ngjallur një sërë përsiatjesh e parashikimesh në lidhje me të ardhmen e Evropës si një entitet.

- Nga Edmond Bejtaj -

Po e nis duke thene thjesht, qe shkrim me idiot se ky ( i pare nga nje pikepamje ), dhe me te poshter se ky ( i pare nga nje pikepamje tjeter ), nuk kisha lexuar ndonjehere. Une nuk kam lexuar asgje nga ato cfare kane shkruar te huajt dashakeqë ndaj shqiptareve, te themi serbi i famshem Cubriloviq. Sepse nuk jam bere asnjehere kurioz te di çfare shkaqesh ka nje njeri qe me urren mua dhe racen time, nderkohe

Zdravo oj Kimete

- Nga Brisida Gjikondi -

 - Jam fëmijë e një babai vlonjat dhe një nëne korcare, do doja ta kisha emrin Valbona ose Prishtina si shoqja ime Vlora arkitekte ne Prizren, dua me ngulm ta shoh Shqipërinë e bashkuar dhe jo në Evropë por në Ballkan që ti plasin sytë sërbit e fqinjëve dinakë. Cmoj Migjenin më shumë se Agollin,

- Nga KOLEC TRABOINI -
Këta njerëz që e drejtojnë “Vatrën” si një fermë politike  as që e kuptojme se Edi Rama as ka të bëjë me komunizmin. Edi Rama ka qënë ndër antikomunistët e parë në vitin 1990-1991 kur në metingun para stadiumit “Qemal Stafa”,  ku kam qënë i pranishëm si organizator,  e akuzoi komunizmin për gjithë mjerimin e madh që i kishte sjellë popullit shqiptar. Ishte fryma më progresiste proeuropiane e shfaqur në publik.

-- Nga Taulant Malaj --
Ne kembim te innjektimit te sindromit "antishtet" shoqeria ka pranuar te jetoje ne tutellen e miliardereve te nates, pra kjo shoqeri ka shitur te ardhmen per vleren e nje fature energjie, apo uji, apo gjobe ne trafik.
Ne momentin kur shitja ka zene vend atehere matrapazet (pushtetaret) kane fallsifikuar dokumentat e shitjes duke ia marre cdo gje qe i takonte kesaj shoqerie, perfshi edhe shpirtin e ankimit dhe protestes.

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 8 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…