Oct 1, 2017

Denoncimi/Opozita e quan inskenim rastin e Rigertës në parlament

  Gerta Loku, fermerja nga Mirdita që me fjalimin e saj sot në Parlament solli ...
Nov 7, 2016

KLERI KATOLIK DHE KRERËT E REAKSIONIT TË SHKODRËS ORGANIZONJËS TË “BESËLIDHJES SHKODRANE”

Dëshira e krijimit të besëlidhjes shkodrane e shtyti kryetarin e ...
Nov 7, 2016

BASHKËPUNIMI I KLERIT KATOLIK ME ORGANIZATËN TRADHTARE TË “LEGALITETIT”

Në prill 1943, vjen në Shqipëri misionii parë anglez, me në krye kolonelin Bill ...
Nov 7, 2016

SULMI I ITALISË FASHISTE KUNDËR GREQISË DHE QËNDRIMI I KLERIT KATOLIK

Krerët e klerit katolik shqiptar, të alarmuar nga shtimi i ...
Nov 6, 2016

VEPRIMTARIA ANTIKOMBËTARE E KLERIT KATOLIK SHQIPTAR

Krerët e klerit katolik, me qëllim që të udhëzonin gjithë hierarkinë klerikale ...
Sep 11, 2016

Përfundon numërimi i votave në Dibër, Rama fiton me mbi 4 mijë vota

Qytetarët e Dibrës kanë votuar ditën e sotme për ...
Sep 11, 2016

"At e bir per Memedhene"

Përurimi i një libri u bë shkas që në Muzeun Historik Kombëtar të mblidhen ...
Sep 4, 2016

LANÇ në dokumentet arkivore anglo-amerikane

Departamenti i Shtetit të SHBA në nëntor 1945: “Ka ...
Aug 31, 2016

Një vendim fatal historik

Ndryshe nga sa më parë, kur marrëveshjet për copëzimin e viseve shqiptare ...
Feb 27, 2016

Ja 16 tregjet në Tiranë

Nisur nga problematika me të cilën po përballet Bashkia e Tiranës me ambulantët ...
Feb 27, 2016

Pse e dua Shqiperine

Nga Laidi FerruniE nisa diten sot duke lexuar nje artikull relativisht te sakte ...
Feb 26, 2016

Lidhjet e Xhafer Devës me shefin e Hitlerit për Ballkanin

Xhaver Deva ju prezantua Herman Neubacher (i Plotfuqishmi gjerman për ...
Feb 26, 2016

Myslym Keta, atentatori…

Nofkën mes vërsnikëve e kishte Tata, por pseudonimin ...

Lajme

  • OPINIONE
  • LAJME
  • POLITIKE
  • KRONIKE
March 08, 2018
0
'Qëllimi i Berishës mos nisin negociatat me Greqinë'Koloneli i Detit Myslim Pashaj i përgjigjet ashpër ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili në një
October 01, 2017
0
  Gerta Loku, fermerja nga Mirdita që me fjalimin e saj sot në Parlament solli reagimin e të gjithë politikës dhe shoqërisë civile shqiptare, ka
March 08, 2018
0
Rusët lobuan për Lulzim Bashën në SHBA te TrumpKohët e fundit opinioni botëror po mëson dalëngadalë për ndërhyrje skandaloze të shtetit dhe
February 27, 2016
0
Hashim Thaçi do të jetë presidenti i ri, i katërti në historinë e re të Republikës së Kosovës. Ai është zgjedhur në raundin e tretë President i

Ekonomi

August 06, 2015
0
Kur Wolfgang Schäuble, ministri gjerman i financës, hodhi së fundmi në tavolinë mundësinë e një daljeje greke nga euro,   Jean Pisani-Ferry
December 17, 2012
0
Kryetari i PS Edi Rama duke folur për  gjendjen dhe sfidat e ekonomisë shqiptare, tha se kriza shqiptare e ekonomisë nuk është vetëm një pasqyrë e
June 10, 2012
0
Gjërat po shkojnë shumë larg. Ky lajm përflitej prej ditësh, madje sot mediat zienin nga një fakti i tillë. Vetëm para pak minutash është konfirmuar.

Subscribe Our Newsletter Fusce urna tristique eu eros eu efficitur dignissim est sedon

New Videos

EDITORIAL

Shpresa jonë e parë se si vend i NATO-s do na rritej prestigji dhe do na afroheshin investimet e huaja u tret si kripa në ujë për shkak të një mungese të padeshifrueshme të mënyrës se si një i huaj i lirë mund të investojë në këtë vend pa lidhje direkte me qeverinë apo familjen e kryeministrit. Gjatë këtyre dy viteve kemi parë se si vajza e kryeministrit u sugjeron investitorëve të investojnë në parqe energjetike kundrejt një fee- pagese për të, për tu siguruar firmën e babait të saj kryeministër; kemi parë një vërshim të kapitaleve të dyshimta të strukturave të vjetra të ish-Jugosllavisë që po pastrojnë historinë e bizneseve të tyre përmes lidhjeve të ngushta me familjen Berisha, kemi parë në fund një dështim tërësor të prioriteteve të qeverisë për investimet në energjetikë apo projektet për energji bërthamore. Askush nuk vrapoi në Shqipëri pse u bëmë vend anëtar i NATO-s. Përballë imazhit pozitiv që na dha ylli me katër cepa i Aleancës, duket se funksionoi falsiteti dhe mungesa reale e ofertës nga ekonomia shqiptare për investitorët e huaj, përveç miqve të familjes Berisha.

Një kriter!

20 vjet më vonë Sali Berisha shkoi sërish në Shkodër. Akuzoi për vrasjen Ramiz Alinë e Gramoz Ruçin dhe theksoi se ëndrra e “dëshmorëve është realizuar”. Nuk dua të merrem me retorikën e tij për ëndrrat e atyre djemve që u vranë duke protestuar të zemëruar, por di të them që 20 vjet më pas, më 21 Janar, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u vranë po katër qytetarë shqiptarë gjatë një demonstrate ku qytetarët e zemëruar sulmuan me gurë dhe shkopinj policinë. Dhuna ishte ku e ku më pak se ajo e 2 Prillit të vitit 1991. Ndërsa më 2 Prill 1991 Ministri i Brendshëm ka qenë në momentin e vrasjes në Tiranë në një mbledhje me Ramiz Alinë, më 21 janar 2011 Ministri i Brendshëm ka qenë në një zyrë më Sali Berishën, por vetëm

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Nunc auctor mauris tempor leo aliquam vel porta ante sodales. 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Nunc auctor mauris tempor leo aliquam vel porta ante sodales. 

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 35 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…