Oct 1, 2017

Denoncimi/Opozita e quan inskenim rastin e Rigertës në parlament

  Gerta Loku, fermerja nga Mirdita që me fjalimin e saj sot në Parlament solli ...
Nov 7, 2016

KLERI KATOLIK DHE KRERËT E REAKSIONIT TË SHKODRËS ORGANIZONJËS TË “BESËLIDHJES SHKODRANE”

Dëshira e krijimit të besëlidhjes shkodrane e shtyti kryetarin e ...
Nov 7, 2016

BASHKËPUNIMI I KLERIT KATOLIK ME ORGANIZATËN TRADHTARE TË “LEGALITETIT”

Në prill 1943, vjen në Shqipëri misionii parë anglez, me në krye kolonelin Bill ...
Nov 7, 2016

SULMI I ITALISË FASHISTE KUNDËR GREQISË DHE QËNDRIMI I KLERIT KATOLIK

Krerët e klerit katolik shqiptar, të alarmuar nga shtimi i ...
Nov 6, 2016

VEPRIMTARIA ANTIKOMBËTARE E KLERIT KATOLIK SHQIPTAR

Krerët e klerit katolik, me qëllim që të udhëzonin gjithë hierarkinë klerikale ...
Sep 11, 2016

Përfundon numërimi i votave në Dibër, Rama fiton me mbi 4 mijë vota

Qytetarët e Dibrës kanë votuar ditën e sotme për ...
Sep 11, 2016

"At e bir per Memedhene"

Përurimi i një libri u bë shkas që në Muzeun Historik Kombëtar të mblidhen ...
Sep 4, 2016

LANÇ në dokumentet arkivore anglo-amerikane

Departamenti i Shtetit të SHBA në nëntor 1945: “Ka ...
Aug 31, 2016

Një vendim fatal historik

Ndryshe nga sa më parë, kur marrëveshjet për copëzimin e viseve shqiptare ...
Feb 27, 2016

Ja 16 tregjet në Tiranë

Nisur nga problematika me të cilën po përballet Bashkia e Tiranës me ambulantët ...
Feb 27, 2016

Pse e dua Shqiperine

Nga Laidi FerruniE nisa diten sot duke lexuar nje artikull relativisht te sakte ...
Feb 26, 2016

Lidhjet e Xhafer Devës me shefin e Hitlerit për Ballkanin

Xhaver Deva ju prezantua Herman Neubacher (i Plotfuqishmi gjerman për ...
Feb 26, 2016

Myslym Keta, atentatori…

Nofkën mes vërsnikëve e kishte Tata, por pseudonimin ...

Lajme

  • OPINIONE
  • LAJME
  • POLITIKE
  • KRONIKE
March 08, 2018
0
'Qëllimi i Berishës mos nisin negociatat me Greqinë'Koloneli i Detit Myslim Pashaj i përgjigjet ashpër ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili në një
October 01, 2017
0
  Gerta Loku, fermerja nga Mirdita që me fjalimin e saj sot në Parlament solli reagimin e të gjithë politikës dhe shoqërisë civile shqiptare, ka
March 08, 2018
0
Rusët lobuan për Lulzim Bashën në SHBA te TrumpKohët e fundit opinioni botëror po mëson dalëngadalë për ndërhyrje skandaloze të shtetit dhe
February 27, 2016
0
Hashim Thaçi do të jetë presidenti i ri, i katërti në historinë e re të Republikës së Kosovës. Ai është zgjedhur në raundin e tretë President i

Ekonomi

August 06, 2015
0
Kur Wolfgang Schäuble, ministri gjerman i financës, hodhi së fundmi në tavolinë mundësinë e një daljeje greke nga euro,   Jean Pisani-Ferry
December 17, 2012
0
Kryetari i PS Edi Rama duke folur për  gjendjen dhe sfidat e ekonomisë shqiptare, tha se kriza shqiptare e ekonomisë nuk është vetëm një pasqyrë e
June 10, 2012
0
Gjërat po shkojnë shumë larg. Ky lajm përflitej prej ditësh, madje sot mediat zienin nga një fakti i tillë. Vetëm para pak minutash është konfirmuar.

Subscribe Our Newsletter Fusce urna tristique eu eros eu efficitur dignissim est sedon

New Videos

EDITORIAL

Kjo betejë përfundoi mbasditen e 28 Nëntorit, kur Berisha në përpjekje për ta kthyer Tiranën në kryeqendër të pavarësisë, e ktheu atë në simbol të haxhiqamilizmit, babëzisë dhe turpit kombëtar. Njeriu më i paftë i historisë së këtij vendi, Lulëzim Basha, prodhoi me paaftësinë dhe papërgjegjësinë e vet një skenë terrorizuese për imazhin e Shqipërisë

Jemi tallur shpesh kahera me të papërmbajtur gaz për vdekjen e gjithnjë e tallura mbaronte me hamendjen se cili nga të dy do të shkruante obituarin e tjetrit. Sikur s’vete të të lëvdonj kur të vdesësh se do ta bëjnë të tërë, ndaj lermë të vdes unë më i pari, më thosh doktori, e aman, shtyhej Dani më tutje, mos më lëvdo e bëj çmos t’i pengosh sa të mundësh të më lëvdojnë, se do të detyrohem të ngrihem nga varri e t’i bënj ta ndërrojnë menjëherë pllakën, nuk i duronj dot lëvdatat e tyre teksa më kallin në dhe e unë s’u gjegjem dot.

Nga Edi Rama

Arrestimi i një bande mirëfilli partiake në Ministrinë e Ekonomisë, e cila është kthyer ashtu si të gjitha ministritë e vendit tonë sot në një degë partie për qëllime fitimi, s’është veçse një shfaqje banale e asaj që ndodh përditë e përditë në dëm të këtij vendi e të çdo qytetari. Qeveria e kthyer në një ndërmarrje aksionarësh politikë për qëllime fitimi, në tryezën e së cilës shqyhen çdo javë copa Shqipërie, është shëmbëlltyra televizive e mijëra “qeverive” hije, banda partiake të krijuara në çdo ministri, agjenci, drejtori, inspektoriat, strukturë shtetërore të madhe a të vogël, në Tiranë a në qarqe, të cilat përlajnë çdo javë “çikat e thërrimet” e tyre.

Nga Edi Rama

Bujar Nishani është ndër fare të paktët në oborrin e Saliut që mund të dëgjohen kur flasin, pavarësisht se s’thonë asgjë ndryshe nga Saliu e të gjithë me rradhë. Por përpiqet të paktën të mos vetëlegenoset njësoj si të shumtit në arradhën ku, për të hedhur jargët e veta ndaj opozitës e ndaj çdo shqiptari haptas të palumtur me pushtetin, Doktori i lëviz si me sustë mimikën dhe gjuhët e ministrave e të deputetëve të budallallepsur nën shtypjen e frikës e të urisë për përfitime. Nishanin vitet dhe mbase edhe eksperienca e vështirë në luftë me një sëmundje të komplikuar e kanë tjetërsuar pozitivisht, duke e bërë të dallohet për qetësinë e për etikën që ruan në komunikimin me opozitën në parlament.

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 8 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…