Vende pune, fole pellumbash per familjaret dhe miqte e Berishes

Familjaret e qeveritareve dhe pjestare te familjes Berisha (sigurisht edhe sherbetoreve te tij) jane siguruar neper vende te mira pune neper ambasada dhe neper banka te ndryshme. Neopotizmi berishjan, nuk ndalet ndaj asnje ligji. Mes tyre ka nepunes ambasade me shtetesi te huaj, e cila eshte teresisht e paligjshme.

Banka dhe Ambasadat tona jashtë Atdheut, foletë e pëllumbave për ata që kanë zaptuar shtetin.

Nipi i Berishës, Dritan Berisha, Oficer i Kontaktit në Kancelarinë Konsullore në Romë.
Daja i dhëndrit të Sali Berishës, Bashkim Bekteshi, Konsull i Përgjithshëm në Bari.
Gruaja e Halim Kosovës, MPJ.
Vajza e Avni Ponarit INSIG (Sigal) Vjenë.
Djali i dajës së Ilir Metës, Dashnor Dervishi, ambasador në Athinë.
Miku i Ilir Metës, Sami Shiba, Ambasador në Rumani.
Nipi i Spartak Brahos, Shkëlzen Macukulli, Poloni.
Gruaja e Rahman Selmanllarit, Suela Selmanllari, Ministria e Jashtme.
Motra e Aleksandër Frangajt, Majlinda Dodaj, Romë, Vatikan.
Baxhanaku i Fahri Balliut, Altin Kodra, ambasador në Turqi.
Ridi Kurtezi, ambasador në Katar, i propozuar nga LSI.
Elida Petoshati, Ambasadore në Kanada, e propozuar nga LSI.
Mira Hoxha, ambasadore në Hungari, propozuar nga LSI.
Djali i avokatit të Lulzim Bashës, Mirgen Nikaj, Ministria e Jashtme.
Vëllai i Jozefina Topallit, Gjon Çoba, Konsull në Milano.
Dhëndri i Jozefina Topallit, Luis Ejlli, Paris.
Gruaja e Arjan Starovës, Teuta Starova, Londër.
Gruaja e Sherefedin Shehut, Dashuri Shehu, Drejtore e Auditit në MPJ.
Kunata e Azem Hajdarit, Albana Hasanaj, Nju Jork.
Vajza e Azem Hajdarit, Romina Hajdari, Ministria e Jashtme.
Vajza e Ali Spahisë, Nausika Spahia, Konsulle e përgjithshme në Milano (Nënshtetësi e huaj, kundraligjshme).
Gruaja e Aldo Bumçit dhe vajza e Safet Zhulalit, Ilda Zhulali, Drejtore në Ministrinë e Jashtme.
Vajza e Agim Shehut, Alma Shehu, Vjenë.
Vajza e Ilir Banos, Albana Bano, Ministria e Jashtme.
Vajza e Jemin Gjanës, Lorena Gjana, Kosovë.
Kunata e Fatmir Mediut, Nju Jork.
Djali i Fatos Bejës, Sokol Beja, Ministria e Jashtme.
Vajza e Ismail Kadaresë, Besjana Kadare, Ambasadore në Paris (UNESCO).
Djali i Vladimir Kristos (Gjykata Kushtetuese), Olsi Kristo, Bruksel.
Vajza e Rajmonda Bulkut, Athinë.
Vajza e Shpresa Becaj (Gjykata e Lartë), Austri.
Djali i Neritan Cekës, Egin Ceka, Austri.
Vëllai i Arjan Çanit (Zonë e Lirë), Alket Çani, Paris.
Vëllai i Gerti Bogdanit (PD), Albjon Bogdani, Ministria e Jashtme.

Read 1672 times
Login to post comments

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 30 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…