Ja 16 tregjet në Tiranë

Nisur nga problematika me të cilën po përballet Bashkia e Tiranës me ambulantët që shesin në kushte aspak higjenike neper rruge e trotuare, kryebashkiaku

 


Nisur nga problematika me të cilën po përballet Bashkia e Tiranës me ambulantët që shesin në kushte aspak higjenike neper rruge e trotuare, kryebashkiaku Erion Veliaj ka postuar një hartë me të gjitha tregjet të cilat mund të përdoren nga tregtarët dhe konsumatorët.

Në një postim më rrjetin social “Facebook”, kryetari i Bashkisë së Tiranës thotë se teksa po punohet për tregje me standarde në higjienë dhe infrastrukturë, në kryeqytet ndodhen 16 të tilla. 

“Po punojmë çdo ditë për më shumë tregje, që askush të mos detyrohet të shesë më nëpër rrugë. Nëse do të dish tregun më të afërt në lagjen tënde, hidhi një sy hartës”, shkruan Veliaj.

Ai thotë se Bashkia e Tiranës po krijon kushtet e nevojshme që askush të mos shesë në rrugë. 

Ja cilat janë tregjet e licencuara:

Tregu Pazari i Ri
Tregu  ”Mihal Grameno”
Tregu “Xhamlliku”
Tregu “Shkolla e Bashkuar”
Tregu “Vasil Shanto”
Tregu “1 Maji”
Tregu “Kombinat”
Tregu “Industrial”
Tregu  “Artan Lenja”
Tregu  “4 Dëshmorët”
Tregu  “Uzina Dinamo”
Tregu  “Stacioni Trenit”
Tregu “Mine Peza”
Tregu “Him Kolli”
Tregu  “Pandi Dardha”
Tregu “Institut” DITA

Read 2582 times Last modified on Friday, 16 June 2017 15:59
Login to post comments

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 23 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…