Pse një mashkull nuk preferon një 20 apo 30 vjeçare të freskët, por një 40 vjeçare me disa rrudha në fytyrë dhe trup jo aq të bukur? E thjeshtë, shpjegojnë të intervistuarit, femrat që kanë kaluar moshën 40-vjeçare janë më sensulale (për 52 për qind të meshkujve) dhe të interesuar ndaj meshkujve më të rinj ( rreth 38 për qind e meshkujve). Triumfi i kësaj moshe ka të bëjë edhe me pavarësinë e pakontrolluar të të rejave, çka shkakton trembjen e meshkujve. Meshkujt në të vërtetë kanë mjaft arsye për të pëlqyer një femër në moshë dhe jo një tjetër më të re. Një vajzë në moshë të re në mjaft raste përpiqet të joshë, por pa sukses. Ajo duket false në sytë e atij që duhet të ishte viktima,

A mendoni që me të vërtetë i njihni femrat dhe nuk u besoni miteve të njohura përgjithësisht? A besoni që femrat i dëshirojnë meshkujt macho, rrëfimet poetike për ndjenjat tuaja apo që i urrejnë mikeshat tuaja? Qëllojani? Këto janë asgjë tjetër përveç mite. Shikoni listën e Fox News për atë se çka nuk dëshirojnë femrat në lidhjet e tyre dhe nga meshkujt e tyre, dhe çka vërtet tërheq interesimin e tyre.

Deputetët e mazhorancës nuk kanë mundur të arrijnë një konsensus për rezolutën e PE-së mbi situatën postzgjedhore në Shqipëri se kanë qenë shumë të zënë që të informojnë eurodeputetët për historinë tragjiko-komike të bashkëshortes së kryebashkiakut të ri të Kavajës, Griselda Zaimi. Siç bëri të ditur dje një televizion pranë qeverisë, Abc News ka qenë deputetja Mesila Doda që ka sqaruar me detaje eurodeputeten Tanja Fanjon mbi këtë histori. Në web-in e këtij televizioni thuhet se “edhe pas rreth dy javëve të historisë së sajuar të Griselda Roshit, bashkëshortes së kryebashkiakut të Kavajës për shtatzëninë 9-muajshe dhe fëmijën e saj të rrëmbyer, eurodeputetja Tanja Fajon vijon ta besojë atë. Kjo pasi informacioni i vetëm që ajo ka marre për këtë histori që e ka tronditur është e-maili që socialisti Erjon Veliaj i kishte dërguar. Fajon ka debatuar në Parlamentin Europian me deputeten shqiptare Mesila Doda, ku kjo e fundit e ka sqaruar përfundimisht se historia ishte një sajesë e rëndë e pohuar nga Griselda dhe bashkëshorti i saj”. Tema

Këngëtarja e njohur Rezarta Shkurta ka marrë zyrtarisht statusin e të pandehurës dhe është vënë nën akuzë për veprën e “dëmtimeve fizike me dashje” ndaj koleges së saj Rozana Radi, pas përleshjes mes tyre në fund të vitit të kaluar.Prokuroria e Tiranës i ka njoftuar akuzën këngëtares Rezarta Shkurta, duke i dhënë kështu cilësinë e të pandehurës në lidhje me incidentin e ndodhur mes saj dhe Rozana Radit, muaj më parë.

...Nga: Skender Minxhozi

...Ajo që pasoi më vonë, me goditjen politike që iu bë familjes time pas zgjedhjeve, me largimin nga puna të babait dhe dy vëllezërve, më tregoi indirekt sesa peshë pati ai gjest i imi. Megjithatë s’kam ndryshuar aspak mendim për atë që bëra. Do ta bëja sërish, me bindje të plotë. Dua të them se si shqiptar dhe si qytetar, për mua s’kanë ndonjë rëndësi ndarjet politike, majtas apo djathtas. Mbetem i bindur se më i rëndësishëm është zhvillimi dhe progresi.

...Në linjën e projekteve të mëdha, të prezantuara para qytetarëve nga Bashkia e Tiranës, projekte të cilat tregojnë vizionin dhe shprehje e një programi zhvillimi të qëndrueshëm të Institucionit, është shpalosur dje në mjediset e “Tirana International”, projekti “Qendra e Re Tirana XXI”. Dy drejtuesit e Bashkisë së Tiranës, Zv/Kryetarja Albana Dhimitri dhe Administratori i Përgjithshëm Dritan Agolli kanë ekspozuar para të pranishmëve, konceptin, argumentat e zhvillimit dhe vizionin që përcjell ky program, ndërkohë që Kreu i Bashkisë së Tiranës Edi Rama ka theksuar:

Një grua dridhet ndërsa bëhet gati të marrë ndëshkimin për shkak se ka pasur një aferë jashtëmartesore. Irdyanti Mukhtar, 34 vjeç, u godit nëntë herë me shkop nga Policia e Sharias për shkak se kishte pasur një marrëdhënie me një tjetër burrë, edhe pse ajo thotë se është në proces divorcimi nga i shoqi. Ndëshkimi i rëndë u krye përballë një turme prej 200 personash jashtë një xhamie në Jantho, Indonezi. Turma e eksituar regjistronte rrahjen brutale me celularë dhe bënte thirrje për më shumë goditje.

Nga Kledian Lula

Kryeministri Sali dhe OJF-ja e teto Lilit (Liri Berisha), bashkëshortes së tij “nënës së fëmijëve shqiptarë”, ka disa ditë që po dalin ne ekrane e tribuna mitingjesh, me postera “fëmijësh të lumtur” të marrë nga interneti, duke mashtruar opinionin se pushtet-familja “SALI” i ka bërë të “lumtur fëmijët shqiptarë”. Por edhe pse Saliu bën demagogji, shqiptarët e kanë parë me sytë e tyre që të lumtur e në luks në Shqipëri, madje me pasuri e llogari bankare miliardëshe, jetojnë vetëm mbesat dhe nipat e Sali Gërdecit, të kandidat Lulit, të Ilir Bllokut e të klikës së tij në pushtet. Ndërsa fëmijët e shqiptarëve, ata që “Sali Baba” i ka lënë pa prindër, pa shtëpi, pa punë e pa të ardhura, po jetojnë në mizerje. Se sa “të lumtur” janë fëmijët në Tiranë e në të gjithë Shqipërinë, ka 10 ditë që po i shikon kandidat Luli dhe kandidatë-“lulushët” e Saliut në qytete e zona.

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 52 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…