A mundet dikush te gjeje disa nga politikanet e sotem, te cilet kane dale ne kete foto (dokument) me xhaxhi Enverin dhe xhaxhi Ramizin?

Ne ishim pak ditë më parë dëshmitarë të një krimi të rëndë në Vlorë. Të gjithë ulërimë dhe thanë se, kur krimi ka prekur shtetin, pa mendo për njerëzit e thjeshtë. Por ama, të gjithë e dimë se krim ka edhe në vendet e tjera. Organizata kriminale, shumë herë më të fuqishme, ka në Itali, SHBA, Rusi, Japoni, Kinë e në të tërë botën. Në Itali u vra Falkone, në Serbi Kryeministri, në SHBA vranë edhe Presidentin, gjetkë janë vrarë e vriten zyrtarë policie, prokurorë e gjykatës…

Për çudi, dy javë më përpara, Berisha iu kërkoi shqiptarëve tu qepen maleve e kodrave dhe t’i bëjnë ato të begata. Kurse sot ai u kërkoi shqiptarëve që të lëshohen drejt detit.   “Ne duhet të realizojmë qëllimin që ta çojmë kombin drejt detit. Ne duhet të bëjmë që kombi të kthejë sytë nga deti. Ca zotërinj nuk mund ta besojnë se i tërë bregu ynë ka pasur vetëm tre fshatra peshkatarësh. Edhe ata që jetonin në bregdet i prisnin njerëzit me qingj. Pushtimet bënë që ne të gjenim strehë në mal.

Shoku i Hekuran Dedës tregon momentet e tmerrit dhe dëshminë e dhënë në prokurori. Telefonatat fyese dhe kërcënuese, pas denoncimit të gardistëve. Rrëfimi i 38-vjeçarit që tashmë ndiqet penalisht për kundërshtim të punonjësve të policisë

Nga Sebi Alla

 Duke lënë pas ditën e 21 janarit, disa të njohur të Hysniut mendonin se ai e kishte “shkelur” dhe nuk duhet të dilte kundër qeverisë. Për shumë kohë kërkoi drejtësi për shokun e vrarë, por tashmë do i duhet të përballet me drejtësinë. Ngjarja ndodhi përballë komisariatit të Kamzës ku në orët e para të mëngjesit të 7 majit ai u ndalua për akuzën e kundërshtimit të punonjësve të policisë. I bllokuan dokumentacionet e automjetit dhe e kaluan në ndjekje penale. Për të është vendosur masa e sigurisë “detyrim paraqitje” dhe pret i qetë gjithçka që të ndodhë.

Sipas një studimi tjetër të kryer nga një kompani prodhimi e pijeve dietike, dy të tretat e femrave që frekuentojnë palestrat do të pranonin me kënaqësi të bënin aktivitete alternative për të rënë nga pesha. Mes këtyre aktiviteteve vendin e parë e zë seksi. Aktiviteti seksual mund të djegë nga 150 deri në 350 kalori, në varësi të faktit se sa aktiv mund të jetë personi, konfirmon Kerry McCloskey në librin e saj të fundit “The Ultimate Sex Diet” (Dieta me bazë seksin). Autorja ngul këmbë se edhe vetëm duke u puthur për një orë mund të digjen 200 kalori.

Industria ushqimore është treguar aq e aftë sa të drejtojë zgjedhjet tona pikërisht në ato produkte që do të kenë përfitimin më të madh. Komuniteti shkencor, nga ana tjetër është në një luftë të vazhdueshme me biznesin e ushqimit dhe deri tani duket se ky i fundit ka fituar. Blerina Bombaj, dietologe klinike, shpjegon të fshehtat e industrisë së ushqimit duke theksuar se “ne dietologët jemi në kontradiktë me tregun dhe ky i fundit as nuk do t’ia dijë për çfarë bën mirë e çfarë bën keq për shëndetin, mjafton të sigurojë dhe mundësisht të rrisë të ardhurat e tij”. Po shteti ku është? Diku në mes! Ose të paktën

    Lajmet me te fundit thone  se Jennifer Lopez dhe Marc Anthony jane ndare (divorcuar) pas nje martese shtate vjecare.

Cifti ka nenshkruar kontraten e ndarjes duke thene: Neve vendosem te perfundojme martesen tone... ky ishte nje vendim mjaft i veshtire dhe neve erdhem ne kete vendim se bashku miqesisht ne te gjithe pikat e vendimit. Ish cifti do te shohin ne baze te grafikut 2 femijet e tyre binjake, Max dhe Emme te cilet jane 3 vjecare.

Të dashurohesh në moshën e tretë nuk është e lehtë dhe kur gjendet një njeri që të mund të na bëjë shoqëri, nis disaprovimi i miqve, fëmijëve dhe familjarëve. Askush, më shumë se ti, nuk e kupton se sa e lodhshme është vetmia dhe se sa e mërzitshme është rutina. Atëherë, a duhet të sakrifikoni për hir të një “mentaliteti”. A ka ndonjë ligj të shkruar se dashuria ndalohet pas të 60-ave? ja disa këshilla që duhet të ndiqni, për të jetuar I qetë një lidhje, nëse jeni në moshën e tretë:

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 137 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…