Rrihet nga tifozët e Partizanit Albert Xhani

 

 

Presidenti i klubit të futbollit të Partizanit, Albert Xhani, është dhunuar nga disa tifozë të këtij ekipi.   Ngjarja ka ndodhur gjatë paradites së sotme përballë ambienteve të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe mendohet se ka të bëjë me gjendjen kritike në të cilën ndodhet Partizani.   Tifozët bëjnë përgjegjës për shkatërrimin e ekipit legjendar të futbollit pikërisht Xhanin.  Partizani është rrëzuar në kategorinë e dytë të futbollit, ndërsa aktualisht nuk ka as trajner, as lojtar dhe as ambiente, ndërkohë që Xhani është në një sërë gjyqesh në Gjykatën e Tiranës. Tema

Read 1389 times Last modified on Saturday, 17 June 2017 12:44
Login to post comments

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 21 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…