Gerta Loku, fermerja nga Mirdita që me fjalimin e saj sot në Parlament solli reagimin e të gjithë politikës dhe shoqërisë civile shqiptare, ka sjellë reagim e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha ka shpërndarë një mesazh që i ka ardhur, i cili lëshon akuza tejet të forta për vajzën nga Mirdita.

Në postimin e Bashës të shpërndarë me fjalët “Pa koment”, mesazhi thotë se ajo është një lojë e pastër e kryeministrit Rama dhe se ato çka foli Gerta Loku nuk janë aspak të vërteta.

Më poshtë postimi i plotë i Bashës:

Pa koment:

“Zoti Kryetar Basha, mirëmbrëma! Ndonëse nuk aderoj në partinë tuaj madje kam votuar majtas cdo zgjedhje me përjashtim të këtyre të fundit ku nuk votuam familiarisht, dua t’ju informoj: Vajza, që “përloti” parlamentin punon për një kompani private dhe drejton një zyrë në Rrëshen, është nga Mamurrasi dhe jeton në Rubik, udhëton me makinën e saj personale çdo ditë nga Rubiku në Rrëshen, ferma e saj drejtohet nga familja, e angazhuar politikisht me LSI deri para pak kohësh, e afërt dhe e dirigjuar nga Kryetari i Bashkisë Ndreca, politikisht e orientuar majtas familjarisht dhe e gjitha duket inskenim teatral i Ramës.”


Konica.al

...VLORË- Partia Socialiste dhe koalicioni Aleanca për të Ardhmen prezantoi kandidatin në qytetin e Vlorës, ku Shpëtim Gjika kërkon një tjetër mandat nga vlonjatët. Kryesocialisti Rama e nisi fjalën e tij me sloganin e forcës që drejton, “Është këtu vendi për ta thënë përsëri se Shpëtim Gjika e vetmja rrugë për Vlorën, Partia Socialiste është e vetmja rrugë, Aleanca për të Ardhmen është e vetmja rrugë. Vlora është në rrugën e të ardhmes sepse ne jemi ndryshe, modeli ynë funksionin edhe kur na godasin, bllokojnë e pengojnë sic është përpjekur Saliu të bëjë me Vlorën, Tiranën, Durrësin, Fierin e kudo ku qeverisin socialistët”, -tha Rama.

I nderuar lexues... me ne fund u be e mundur qe ju te kerkoni emrin tuaj online per zgjedhjet e 8 Majit 2011. Informacioni vjen nga zyrat shteterore dhe PiNESKA ONLINE ju mundeson linkun ku ju mund te gjeni emrin, kodin dhe vendin ku ju do te votoni ne 8 Maj.

Klikoni Ketu per te pare listat zgjedhore dhe te gjeni emrin tuaj.

PiNESKA ONLINE

 

...Nga Lorenc Vangjeli, MAPO

....Duhet besuar çfarë thonë politikanët në fushatë? Nëse njeriu që flet është Sali Berisha, përgjigja është e prerë dhe pa dilema: Jo! Në 20 vjet, zoti Berisha është identifikuar si gënjeshtari më i madh politik, i denjë për t´u krahasuar me paraardhësit e tij komunistë të Partisë së Punës që sidomos në dekadën e fundit të regjimit të tyre, nuk kishin asnjë lidhje me realitetin dhe të vërtetën. Arkitekt i kësaj të vërtete të ashpër, për ironi të fatit, është vetë zoti Berisha, madje edhe më shumë se kujtesa popullore që i shënon atij pirueta në politikë që do të rrëzonin çdo balerinë politike, thënie dhe kundërthënie, aleanca me armiq dhe armiq që shndërrohen në miq të ngushtë, premtime që nisin me frazën: unë ju garantoj ju!, që shoqërohen nga paragarancia e plotë se premtimi nuk mbahet.

....Kreu aktual i Bashkisë së Tiranës, njëkohësisht dhe kandidat i "Aleancës për të ardhmën", Edi Rama ka prezantuar sot "Planin për Tiranën Evropiane"
Një plan që sipas tij është i mirorganizuar dhe që është i mbështetur në rritjen e cilësisë së jetës dhe rritjen e vlerës materiale të çdo gjëje që qytetarët posedojnë.
Kreu i Bashksië e quajti 'legjendë urbane" të ashtuquajturin betonizim të Tiranës. Sipas tij, nuk kërcënohet qyteti i Tiranës nga betonimi por kurora e saj.

...Klodiana Lala

....Përplasje të forta mes Ministrisë së Brendshme dhe policisë së Shtetit në këto ditë “ethesh” të fushatës për zgjedhjet vendore të 8 majit 2011. Shemsi Prençi, një nga drejtuesit më të lartë në policinë e Shtetit, ka kallëzuar në prokurorinë e Tiranës ministrin e Brendshëm të Komanduar, Avenir Peka, duke e akuzuar se në kundërshtim me ligjin e ka urdhëruar verbalisht që të angazhojë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në një incident të ndodhur të dielën në Kamëz, ku militantë të dy forcave politike PS dhe PD u përplasën mes tyre për vendosjen e flamujve.

Nga PiNESKA ONLINE

Ne kete vorbull elektorale, ku kualicione nga me te cuditeshmet jane lidhur, ku gjithkush matet te tregoje "forcen" e elektoratit te tij, ku flamuret vendosen packa se partia ka mbetur fantazem, u ula edhe une te shkruaj pak fjale... ashtu TROÇ sic i mendoj... ashtu do ti rendis edhe ne leter.
Vite e vite me pare (nuk ka si mos ju kujtohet), atje tek lulishtja perballe Bankes Shqiptare, ku njerzit shisnin e blinin valuten dhe duke vazhduar deri brenda parkingut te selise se PS-se... lulishtja (qe vetem emrin ja mbanim mend te tille) ishte "fidanizuar" nga barakat qe shisnin qe nga byreku e deri tek kafete... pa forme te rregullt, te lyera si mos me keq, te "parfumizuara" nga "parfumi" urinal i atyre qe kulturen e kishin per dicka te huaj ne jeten e tyre.

Hysni Milloshi: Do punoj me Berishën. Ja si më ndihmoi LSI për të kandiduar

Komunistët kanë çelur zyrtarisht fushatën e tyre për zgjedhjet e 8 majit, duke prezantuar të tretin e Tiranës, kandidatin për kryetar bashkie, Hysni Milloshin. Përpara mbështetësve të mbledhur në muzeun historik, Milloshi ka sulmuar drejtuesit e Partisë Socialiste dhe ka deklaruar se do punojë me Berishën.

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 667 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…