Denoncimi/Opozita e quan inskenim rastin e Rigertës në parlament

  Gerta Loku, fermerja nga Mirdita që me fjalimin e saj sot në Parlament solli reagimin e të gjithë politikës dhe shoqërisë civile shqiptare, ka sjellë reagim e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha ka shpërndarë një mesazh që i ka ardhur, i cili lëshon akuza tejet të forta për vajzën nga Mirdita.

Në postimin e Bashës të shpërndarë me fjalët “Pa koment”, mesazhi thotë se ajo është një lojë e pastër e kryeministrit Rama dhe se ato çka foli Gerta Loku nuk janë aspak të vërteta.

Më poshtë postimi i plotë i Bashës:

Pa koment:

“Zoti Kryetar Basha, mirëmbrëma! Ndonëse nuk aderoj në partinë tuaj madje kam votuar majtas cdo zgjedhje me përjashtim të këtyre të fundit ku nuk votuam familiarisht, dua t’ju informoj: Vajza, që “përloti” parlamentin punon për një kompani private dhe drejton një zyrë në Rrëshen, është nga Mamurrasi dhe jeton në Rubik, udhëton me makinën e saj personale çdo ditë nga Rubiku në Rrëshen, ferma e saj drejtohet nga familja, e angazhuar politikisht me LSI deri para pak kohësh, e afërt dhe e dirigjuar nga Kryetari i Bashkisë Ndreca, politikisht e orientuar majtas familjarisht dhe e gjitha duket inskenim teatral i Ramës.”


Konica.al

Read 7617 times Last modified on Sunday, 01 October 2017 00:47
Login to post comments

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 30 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…