Hashim Thaçi do të jetë presidenti i ri, i katërti në historinë e re të Republikës së Kosovës. Ai është zgjedhur në raundin e tretë President i Republikës së Kosovës me 71 vota

Në bilancin e Fondacionit të Fëmijëve Shqiptarë, nuk specifikohet donatori, por në të gjitha variantet, ajo është një shifër e ndryshme nga ajo që ka deklaruar donatori Becchetti tek kompania “Energji”. Siç kemi qenë dëshmitarë publikë, donatorët e fondacionit të Liri Berishës kanë

“Gjithë ditën rruga Afroditis ka shumë lëvizje dhe plot dyqane. Gjithçka duket normale. Por në mbrëmje dhe gjithë natën këtu bëhet djepi i pedofilisë. Meshkuj të moshave nga 35 deri 60 vjeç vijnë me makina dhe ndalen para djemve te vegjël që presin. Qëndrojnë pak ku bëjnë pazarin dhe marrin me vete një djalë. Pas disa orësh i rikthejnë në zonë”

Zhvillimet në Tiranë janë duke u ndjekur edhe në Bruksel. Peter Stano, zëdhënës i komisionerit për Zgjerimin Stefan fyle, tha për Top Channel se po ndjekim me detaj çdo zhvillim dhe jemi në dijeni të gjithçkaje. Ne nxisim autoritetet të zbatojnë ligjin, tha ai, për kompensimin e kësaj shtrese.

Presidenti dekoron për sakrifica në qëndresën ndaj komunizmit, njeriun që u dënua ‘falë’ dëshmisë së Sali Berishës, që kërkoi në gjyqin e tij që ai të varej pse kishte shpërndarë trakte kundër komunizmit

Arben Imami, i parë disa herë nën shoqërinë e Damir Fazlliç, akuzohet nga opozita se po shkel Kushtetutën duke penguar një kontroll parlamentar. Braçe thotë se shkaku është trafiku marramendës i armëve

Deputeti demokrat i Durrësit, Gazmend Oketa deklaroi se ai së shpejti do të shkëputet nga grupi i parlamentar i PD-së, për shkak edhe të angazhimit në një parti të re të së djathtës shqiptare. Sipas Oketës, ky qëndrim i vinte natyrshëm dhe se nuk gjente më në PD idealet, të cilat kishte menduar se kjo parti i gëzonte. “Do të shkëputem së shpejti edhe “de jure” nga grupi i PD-së, sepse “de facto” jam shkëputur.

Gjykata e Apelit ka vendosur sërish gjatë ditës së sotme që të rrëzojë kërkesën e prokurorisë, e cila kërkonte burgosjen e Prendit, duke lënë kështu në fuqi masën e arrestit në shtëpi për Prendin. Vendimi i gjykatës është marrë pavarësish provave të reja të ofruara nga ana e prokurorisë.

About

PiNESKA ONLiNE eshte komunitet shqiptar ne internet. PiNESKA eshte nje nisme private e filluar ne vitin 2008 prej nje grupi emigrantesh shqiptare ne USA, me qellim lajmet dhe ndodhite nga Diaspora dhe Memedheu. Eshte faqe teresisht falas per te gjithe antaret e saj dhe gjithashtu nuk eshte faqe fitimprurese... stafi i saj, nuk paguhet por bashkepunon ne baze vullnetare. Jeni te mirepritur te na sugjeroni, kritikoni dhe te merrni pjese aktive ne stafin tone.

Online

We have 612 guests and no members online

FOTO

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…